چند پیشنهاد ساده و عملی برای کنترل افسردگی ...


1. برای خود اهداف قابل دسترس تعیین كنید ، از بلند پروازی خودداری کنید و سعی کنید منطقی تر باشید .

2. تنها به میزان معقول و در حد توان خود مسئولیت بعهده بگیرید. و سعی کنید خود را در امور نامربوط غرق نکنید . بارهای اضافی ممکنست شما را زمینگیر کنند و حتی از وظایف اصلی نیز منحرف کرده و باز دارند.

3. كارها، اهداف و وظایف بزرگ را به بخشهای كوچك تقسیم كنید. تا مدیریت و انجام آنها راحت تر و امکان پذیرتر باشد. توجه داشته باشید که کارهای کوچکتر ، ساده تر و شدنی تر خواهند بود .depression

4. مدیریت زمان و الویت بندی را فراموش نكنید، اغلب فردی موفق تر خواهد بود که هر کار را درست ، در زمان درست و با شیوه ی درست انجام دهد .

5. مدتی از وقت خود را با دیگران و یك دوست صمیمی سپری كنید. سعی كنید فردی را در زندگی بیابید كه بتوانید به وی اعتماد كرده و با وی درد دل كنید، این مسئله نقش مهمی در افزایش توانائی ها و قابلیت های شما خواهد داشت و بسیاری از استرس ها و اضطراب هایتان را تخلیه خواهد کرد .

6. نه گفتن را یاد بگیرید ! لازم نیست پاسخ ما در مقابل تمامی خواسته ها ( از هر رنگ و بو ، و از هر شکل و فرم ) بله باشد ، گاهی اوقات گفتن " نه " یک هنر است و داشتن این هنر بسیاری از مشکلات ما را کاهش داده و مسیرمان را هموارتر خواهد ساخت . مطمئن باید نه گفتن همیشه بمعنی سنگدلی و یا نداشتن احساس و انسانیت و ... نیست !

7. در زمانی که باصطلاح عامیانه " روی فرم نیستید " و یا دچار حالت روحی متعادل و مناسبی نیستید از گرفتن تصمیم های مهم و موثر خودداری کنید ، اینگونه تصمیم گیری ها نیاز به روحیه ای شاد ، منطقی بیدار و ذهنی هوشیار و جامع نگر دارند پس کمی به خود فرصت دهید .

8. زمانی که دچار حالت مناسب روحی و خلق و خوی طبیعی نیستید بشدت از افراد منتقد و منفی گرا دوری کنید . همنشینی با این گروه موجب تشدید مشکلات و سخت تر شدن شرایط روحی - روانی شما خواهد شد .افسردگی

9. ورزش ها ، خصوصا موارد دست جمعی و گروهی ( ترجیحا هوازی ) در کاهش استرس و نرمال ساختن شرایط روحی شما بسیار موثر و مفید خواهند بود . امیدوارم این نکته را جدی بگیرید و به آن عمل کنید .

10. وقتی شرایط روحی مناسبی ندارید ، دوری از محیط استرس زا و تنش آفرین ، همچنین سپری ساختن وقت در شرایطی متفاوت و مفرح و شاداب می تواند در بازسازی ذهن شما بسیار مفید بوده و برای برخورد منطقی تر با شرایط موجود کمک زیادی را بنماید .

  نظر شما چيست ؟ آن را با گوش جان خريداريم ...

 
چگونه با افسردگی مقابله کنیم ؟!؟ / قسمت دوم 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید